(Ne)tradičný piknik vo Varíne

Vezmite si deku a príďte si užiť pohodový čas s priateľmi, ochutnať jedlá, ktoré sa dnes už takmer nevaria, vyskúšať si remeslá, spoznať chránené územia, invázne a liečivé rastliny a mnoho ďalšieho.

Miestna akčná skupina Terchovská dolina, Nadácia SPP, Správa NP Malá Fatra a ďalší partneri Vás pozývajú na

(Ne)tradičký piknik, ktorý sa uskutoční 18. septembra 2022 (v nedeľu) od 14. hod. v parku na Námestí Sv. Floriana vo Varíne.

V rámci podujatia budete môcť ochutnať tradičné jedlá, ktoré pripravia miestne gazdinky z členských obcí, v stánkoch si budete môcť tradičné remeslá nielen pozrieť, ale aj vyskúšať. Sprievodnou aktivitou budú tvorivé a náučné dielne pre deti aj dospelých.

Pracovníci Správy Národného parku Malá Fatra Vám priblížia chránené územia Slovenska prostredníctvom fotografií s dominantami a zaujímavosťami z jednotlivých národných parkov a chránených krajinných oblastí. V ďalšom infostánku Vám predstavia interaktívnou formou liečivé rastliny a ich účinky a spoznáte invázne druhy rastlín i s praktickou ukážkou.

Nadácia SPP podporila projekt predložený MaS Terchovská Dolina, ktorého cieľom bolo vytvoriť miestnej komunite a širokej verejnosti priestor na príjemné a zmysluplné strávenie voľného času, spomalenie v uponáhľanej dobe, stretnutie s priateľmi a zároveň rozvoj zručností a pozdvihnutie povedomia o zvyklostiach, tradičných remeslách a jedlách na území mikroregiónu Terchovskej doliny.

Vezmite si deku, dobrú náladu a príďte si užiť pohodový čas.
Tešíme sa na stretnutie.
Ak chcete byť ekologickí, tak tanier aj príbor na ochutnávku si môžete doniesť vlastný.