Od mája Škola ochrany prírody Varín pracuje na plné obrátky

Od mája Škola ochrany prírody Varín pracuje na plné obrátky

S uvoľnením opatrení proti šíreniu sa pandémie Covid-19 koncom apríla sa rozbehla opäť naša práca so školami. Žiaľ, už len v minimalistickej verzii, s jedným pracovníkom pre environmentálnu výchovu, ale s rovnakým nasadením a chuťou. Kalendár aktivít sa naplnil behom jedného týždňa, škoda len, že jedna osoba nedokáže vyhovieť všetkým, ktorí majú o naše programy záujem.

Od 11. mája až do 24. júna,  počnúc Materskou školou v Gbeľanoch a končiac Základnou školou v Belej,  sme poskytli pre tých najmenších až po študentov stredných škôl, celkovo 15 rôznych výučbových programov v počte 43 hodín, ktorých sa zúčastnilo 662 detí, žiakov a študentov.

O čo bol najväčší záujem?

Najväčší záujem bol o exkurziu po Náučnom chodníku Diery v Terchovej a výučbový program Ochrana prírody na Slovensku, ktorý využili najmä stredoškoláci. Prostredníctvom zábavnej a zároveň náučnej aktivity vo forme fotografií zo všetkých veľkoplošných chránených území Slovenska sa študenti  presunuli do najkrajších a najvzácnejších kútov našej krajiny. Objavovali dominanty, unikáty prírody a iné pozoruhodnosti, ktoré sú niečím výnimočné.

Letné prázdniny na Slovensku

Jedna z možností ako a kde stráviť letné prázdniny je doma na Slovensku, v našich národných parkoch,  alebo chránených krajinných oblastiach.  Lebo ešte stále sú miesta, ktoré stoja za to, aby sme ich objavili a obdivovali.

Pri plánovaní môžete vyžiť už avizovanú webovú aplikáciu Turistický semafor, ktorá ponúkne návštevníkom prehľadnú mapu vyťaženosti jednotlivých lokalít v národných parkoch a chránených krajinných oblastiach. Podrobné informácie na internetovej stránke www.turistickysemafor.sk.

Z Malej Fatry Vám ďakujeme za prejavený záujem o naše služby aj napriek ťažkému roku, ktorý máme všetci za sebou, želáme všetkým krásne prázdniny a už teraz sa tešíme na pokračovanie spolupráce v novom školskom roku.

 

Spracovala: Alena Badurová, pracovníčka pre environmentálnu výchovu, NP Malá Fatra