Pozvánka na webinár AKO ROBIŤ MONITORING BOCIANOV

Pozvánka na webinár AKO ROBIŤ MONITORING BOCIANOV

Bocian biely je vďaka svojmu nápadnému spôsobu života v blízkosti ľudských obydlí vynikajúcim modelovým druhom pre environmentálnu výchovu. Radi trávite čas vonku na čerstvom vzduchu aj pri pozorovaní tohto ikonického vtáka? Návod ako sa môžete zapojiť do ekovýchovného programu Bocian Vám predstavíme na webinári.

Štátna ochrana prírody SR, Škola ochrany prírody Varín v spolupráci so ZO SZOPK Bocian s podporou Lichtenštajnskej nadácie realizuje už jubilejný 20. ročník Ekovýchovného programu Bocian. Jeho hlavnou aktivitou je od jari do jesene pozorovanie vybraného hniezda bociana bieleho.

Pozývame žiakov, pedagógov, rodiny s deťmi a širokú verejnosť na webinár AKO ROBIŤ MONITORING BOCIANOV , ktorý sa uskutoční v utorok 23. marca o 17. hod. live stream na FB Štátnej ochrany prírody SR.

S hosťom RNDr. Miroslavom Fulínom, CSc. zo ZO SZOPK Bocian sa porozprávame na tému bociany. Koordinátor sčítania bociana bieleho na Slovensku nám prezradí tipy a rady ako sa zapojiť do monitoringu bociana. Odpovie nám aj na otázky ako robiť pozorovanie hniezda, čo si máme všímať a zaznamenávať. Dozviete sa aj, či sú už bociany na Slovensku, ako ich vieme sledovať cez online kamery a taktiež sa budeme venovať téme zimujúcich bocianov. Na záver webinára bude priestor pre vaše otázky, ktoré môžete písať do komentárov.

Webinár bude realizovaný prostredníctvom aplikácie Webex a vysielaný bude na FB Štátnej ochrany prírody SR. 

Sledovať ho môžete aj na FB Školy ochrany prírody Varín.

Udalosť na FB a prihlásenie sa na https://www.facebook.com/events/285751979576216/

 

Viac informácii o 20. ročníku Ekovýchovného programu Bocian na webe ŠkOP Varín.

 

Spracovala: Miriam Balciarová, Ing.; ŠOP SR, odbor environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety, oddelenie Škola ochrany prírody Varín