Zapojte sa do súťaže Jarné príbehy z prírody

Zapojte sa do súťaže Jarné príbehy z prírody

Zajtra 20. marca privítame prvý jarný deň. Ak ste kreatívni a radi maľujete, využite prírodu ako svoj ateliér plný jarných scenérií, príbehov a vytvorte kresbu s jarnou tematikou. Pri tejto príležitosti Štátna ochrana prírody SR pre širokú verejnosť pripravila výtvarnú súťaž Jarné príbehy z prírody.

Jarná príroda v tomto čase má svoje čaro. Slnečné lúče a vyššie teploty nás motivujú k tomu, aby sme viac času trávili von a pozorovali prírodu (prírodné javy).  Začali sa prebúdzať prví jarní poslovia (snežienky, prvosienky, iskerníky, konvalinky a iné rastliny), prileteli vtáky z teplých krajín (škorce, škovránky, cíbiky, bociany a iné) a počujeme už ich spev, pučia a kvitnú  stromy (vŕby sú ovešané žltými jahňadami), prebudili sa niektorí zimní spáči, žaby tiahnu v stovkách jedincov na miesto svojho narodenia. Začínajú sa tvoriť nové životné príbehy, zväčša pozitívne, ale aj tie s množstvom prekážok. Mnohé živočíchy zápasia o prežitie a vynakladajú množstvo energie pri boji o svoj priestor, prekonávajú obrovské vzdialenosti, aby sa dostali k zdroju vody, aby prekročili nebezpečnú zónu na ceste alebo sa dokonale zamaskovali pred predátormi.

Namaľujte rastlinu či živočícha v jeho prirodzenom prostredí počas jari. Nezabudnite ku kresbe napísať aj krátky príbeh o tom, čo ste zachytili.
Svoje fotografie alebo skeny kresieb s príbehom posielajte od 19. marca do 30. apríla na e-mail: sutaz@sopsr.sk
Traja súťažiaci budú odmenení knižnými cenami a balíčkom propagačných predmetov ŠOP SR.
Ako sa zapojiť do súťaže s pravidlami a kedy sa bude vyhodnocovať nájdete na podstránke ŠOP SR – Jarné príbehy z prírody.